Poradnik projektanta izolacji technicznych

To, co się liczy

 

Bez dobrego projektu ciężko o instalację, która spełni wymagania inwestora i obietnice producenta. Bez względu na to, czy mówimy o domowym systemie wentylacyjnym, czy o rurociągach przemysłowych o dużej średnicy. Na szczęście w każdej sytuacji projektant może liczyć na wsparcie Paroc.

Jako zaufany partner w budowaniu zrównoważonego środowiska, zapewniamy kompleksową pomoc w rozwiązywaniu zarówno tych typowych, jak i mniej standardowych problemów projektowych. Z myślą o potrzebach projektantów i inżynierów instalacji przygotowaliśmy zestaw narzędzi, bibliotek CAD, kalkulatorów, certyfikacji i materiałów merytorycznych, dzięki którym dobór właściwego rozwiązania izolacyjnego będzie nie tylko szybki, ale przede wszystkim trafiony. Pomagamy jak profesjonalista profesjonaliście.

W niniejszym poradniku odpowiadamy na najczęstsze pytania projektantów i przedstawiamy praktyczne wskazówki, jak optymalnie rozplanować izolację w systemach HVAC. 

Izolacje techniczne, teoria izolacji

Izolacja termiczna

Izolacja przeciwkondensacyjna

Izolacja przeciwpożarowa

Izolacja akustyczna

PAROC Calculus - Program do obliczeń w zakresie izolacji technicznych 

PAROC Calculus jest dostępny w dwóch wersjach - internetowej i w wersji do pobrania o zwiększonej funkcjonalności. Program dokonuje obliczeń potrzebnych w rozwiązaniach izolacyjnych dla produktów PAROC Izolacje Techniczne. Obliczenia te wykorzystują wzory przedstawione w normie EN ISO 12241.

1. Skorzystaj z wersji internetowej programu PAROC Calculus 

2. Pobierz PAROC Calculus do zainstalowania na Twoim komputerze

Pobierz Instrukcję instalacji PAROC Calculus (pdf)

Skrócona instrukcja obsługi programu PAROC Calculus (pdf)

Bez dobrego projektu ciężko o instalację, która spełni wymagania inwestora. Wychodząc naprzeciw potrzebom projektantów, Paroc  nawiązał współpracę z producentem oprogramowania Fluid Desk – kultową platformą 3D CAD i BIM dla specjalistów z branży HVAC.

W nowe elementy CAD wyposażone zostało oprogramowanie Ventpack® i Hydronicpack® – wydajne i wszechstronne narzędzia do projektowania odpowiednio: systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i wentylacji pożarowej, a także wodnych systemów chłodniczych i grzewczych. Intuicyjny software pozwala na szereg usprawniających pracę projektanta funkcji, w tym m.in. tworzenie opisów, numerowanie i wymiarowanie instalacji czy dokonywanie obliczeń hydraulicznych.

Zarządzanie parametrycznymi bibliotekami komponentów instalacyjnych, w tym izolacji technicznych Paroc, zapewnia dostęp do kart katalogowych oraz materiałów promocyjnych poszczególnych rozwiązań. Oprogramowanie umożliwia szybkie łączenie fragmentów instalacji, bez konieczności wyboru elementów z biblioteki. Izolacje Paroc możemy szybko i wygodnie wstawić w wybranym odcinku przewodu, zachowując przy tym ciągłość instalacji.

Więcej informacji na: http://www.fluid-desk.com/home/