System PAROC Clad

07 kwi 2021
System izolacji PAROC Clad, w skład którego wchodzą otuliny do rurociągów prostych, elementy kolankowe i maty lamellowe, to produkty z wełny kamiennej wyposażone w specjalne pokrycie ze wzmocnionego, odpornego na promienie UV włókna szklanego oraz dwuwarstwowej powłoki aluminiowej. Wszystkie rozwiązania wchodzące w skład systemu są wodoodporne, zgodnie z normą ASTM F1249.
PAROC CladZe względu na odporną na wysokie temperatury wełnę (do 680°C) oraz szczelne pokrycie zapobiegające dyfuzji gazów, system znajduje niezwykle szerokie zastosowanie w przemyśle i budownictwie. Przetestowane i dopuszczone do kontaktu z żywnością rozwiązania mogą być stosowane również w przetwórstwie spożywczym.

Elastyczne pokrycie typu Clad pozwala skrócić czas montażu i ułatwia zaizolowanie rur o mniejszych wymiarach, w projektach o niedużej kubaturze czy wysokim zagęszczeniu przewodów. Ponadto jest idealnie gładkie, łatwe w czyszczeniu i nie wymaga stosowania mechanicznych elementów mocujących, takich jak nity czy śruby.

W przeciwieństwie do metalowych płaszczy ochronnych, system PAROC Clad spełnia wymagania dotyczące temperatury powierzchni zewnętrznych przy zastosowaniu mniejszej grubości izolacji, a także posiada doskonałe właściwości akustyczne.

• Odporność na przebicie: 3,0 mm >140 N zgodnie z EN 14 477.
• Szeroki zakres temperatury otoczenia po zamontowaniu: -30°C / +80°C.
• Dachy podatne na działanie wiatru: brak efektu żagla podczas transportu/składowania blachy.