Owens Corning drugi rok z rzędu zajmuje 1. miejsce w rankingu 100 Best Corporate Citizens

17 lip 2020

Dumni z bycia numerem 1

 

TOLEDO, Ohio – 16 czerwca 2020 – Owens Corning (NYSE: OC) zajął pierwsze miejsce w rankingu 100 Best Corporate Citizens za rok 2020. Firma została uhonorowana w ten sposób także w 2019 roku, dzięki czemu dołącza do wąskiego grona organizacji, którym zaszczyt ten przypadł w udziale dwukrotnie. Co więcej, Owens Corning znajduje się na prestiżowej liście już szósty rok z rzędu.

„To dla nas zaszczyt móc stanąć w tym roku ponownie na najwyższym stopniu podium listy 100 Best Corporate Citizens”, komentuje wyróżnienie Brian Chambers, Przewodniczący Zarządu i Dyrektor Generalny firmy. „Nasi ludzie oraz produkty, które tworzymy, zmieniają świat na lepsze. To wyróżnienie stanowi dowód uznania dla 19 000 pracowników, którzy każdego dnia wcielają tę wizję w życie”, dodaje.

Coroczny ranking przedstawia czołowe spółki publiczne z siedzibą w Stanach Zjednoczonych mogące pochwalić się wyjątkowymi osiągnięciami w obszarze ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz ładu korporacyjnego (ESG – Environment, Social, Governance). Firmy szeregowane są w oparciu o powszechnie dostępne informacje oraz oświadczenia dotyczące uzyskiwanych wyników.

Ava Harter, Główny Radca Prawny Owens Corning, dodaje: „Znalezienie się na szczycie listy po raz drugi z rzędu potwierdza nasze nieustające zobowiązanie, jakim jest włączanie standardów ESG we wszystkie obszary działania firmy. Stanowiąc coraz ważniejszy element dla naszych interesariuszy na całym świecie, owe standardy pomagają nam zwiększać nasz wpływ otaczający nas świat. Wyróżnienie pokazuje nam, że znajdujemy się na właściwej ścieżce”.

Tegoroczny ranking 100 Best Corporate Citizens uwzględnia 141 różnych czynników uszeregowanych w 8 kategoriach: „zmiany klimatyczne”, „relacje z pracownikami”, „środowisko”, „finanse”, „ład korporacyjny”, „prawa człowieka”, „wyniki w obszarze ESG” oraz „interesariusze i społeczności”. Ranking uwzględniający spółki widniejące na liście Russell 1000 przygotowany został na podstawie analiz ISS-ESG, komórki Institutional Shareholder Services badającej obszar odpowiedzialnych inwestycji. Lista powstała wyłącznie w oparciu o powszechnie dostępne informacje, firmy nie płacą za udział w badaniu.

„Integracja oraz realizacja działań z obszaru zrównoważonego rozwoju i ESG w ramach naszej strategii biznesowej sprawia, że stajemy się lepszą firmą – jeśli chodzi o nasze cele i wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju, zobowiązujemy się do zachowania pełnej transparentności. Przekraczanie granic tego, co wydaje nam się niemożliwe, stanowi niezbędny klucz do rozszerzania i pogłębiania efektów naszych działań. Jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia, dlatego z optymizmem patrzymy na wspólne działania ze wszystkimi naszymi interesariuszami, których efektem będzie bardziej zrównoważony świat”, podsumowuje Frank O’Brien-Bernini, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Więcej informacji na temat działań, zobowiązań oraz osiągnięć Owens Corning na tej płaszczyźnie znaleźć można w „Raporcie Zrównoważonego Rozwoju 2019”, wydanym przez firmę w kwietniu 2020 roku.

Pełny ranking 100 Best Corporate Citizens dostępny jest na stronie 100best.3blmedia.com

O firmie Owens Corning
Owens Corning to światowy lider w dziedzinie materiałów budowlanych i przemysłowych. Trzy zintegrowane piony biznesowe firmy zajmują się wytwarzaniem i rozwijaniem różnorodnych materiałów izolacyjnych i dachowych oraz kompozytów z włókien szklanych. Czerpiąc z umiejętności 19 000 pracowników w 33 krajach, Owens Corning opracowuje innowacyjne produkty, zrównoważone rozwiązania z zakresu energooszczędności, bezpieczeństwa produktów, energii odnawialnej, trwałej infrastruktury i wydajności pracy. Tworzone rozwiązania nie tylko dają klientom wymierne korzyści, ale też czynią nasz świat lepszym. Firma ma swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych, w Toledo w stanie Ohio. W 2019 r. osiągnęła sprzedaż na poziomie 7,2 mld USD. Firma została założona w roku 1938 i już od 66 lat figuruje nieprzerwanie na liście największych firm Fortune 500®. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.owenscorning.com

Kontakt
Relacje z mediami: Todd Romain 419.248.7826
Relacje z inwestorami: Scott Cripps 419.248.5710