Aby ciepło nie przeminęło z wiatrem. PAROC publikuje kolejny rozdział Poradnika Projektanta Izolacji Technicznych!

16 kwi 2021
Projektując instalacje przemysłowe czy rurociągi przemysłowe, lepiej jest dmuchać na zimne i… brać mocno pod uwagę wpływ prędkości wiatru na temperaturę powierzchni płaszcza izolacji. Czynnik ten jest na tyle istotny, iż poświęcony jest mu cały najnowszy rozdział w Poradniku Projektanta Izolacji Technicznych PAROC.
PAROC_Poradnik-Projektanta-TI-PL-2021Bez dobrego projektu ciężko o instalację, która spełni wymagania inwestora i obietnice producenta. Na szczęście w każdej sytuacji projektant może liczyć na wsparcie PAROC. Jako zaufany partner w budowaniu zrównoważonego środowiska, PAROC zapewnia kompleksową pomoc w rozwiązywaniu zarówno tych typowych, jak i mniej standardowych problemów projektowych. Tym razem na tapecie znajduje się wiatr oraz sposób, w jaki wpływa na docelową temperaturę powierzchni płaszcza oraz grubość izolacji termicznej.

Wiatr wzmaga wymianę ciepła pomiędzy powierzchnią izolacji, a otaczającym je powietrzem. Chłodzi, gdy temperatura powietrza jest niższa, a grzeje, gdy przewyższa temperaturę medium. Przy wykonywaniu obliczeń parametrów izolacji warto więc przyjąć odpowiednią wartość prędkości wiatru. Źle dobrane rozwiązanie może znacząco wpłynąć na temperaturę powierzchni płaszcza izolacji, przez co rzeczywiste wyniki będą wyraźnie odbiegać od obliczonych.

Jak dokonać prawidłowych obliczeń? Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą częścią Poradnika Projektanta Izolacji Technicznych PAROC. Jest to rozdział omawiający wpływ prędkości wiatru na temperaturę powierzchni płaszcza izolacji. Dostępny jest na stronie >>.